Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ProModal®

Eşsiz Elyaf Karışımı


Yumuşaklık + Fonksiyonellik = ProModal®

Marka Bilinirliği
Yeni bir buluş olan ProModal®, Lenzing Modal® ve TENCEL® marka elyafları ihtiva eden bir karışımdır. Her iki elyaf da tekstil pazarında oldukça iyi yer edinmiş ürünlerdir. Lenzing Modal® dünyaca ünlü birçok tekstil markası üreticisinin koleksiyonda yumuşaklığı ve hoşluğu sebebiyle kullanılmaktadır. Lenzing Modal®ın tekstil dünyasında çok iyi bir marka bilinirliği vardır ve günümüzde Lenzing Modal®sız bir uluslararası koleksiyon düşünmek neredeyse imkânsızdır.

İlave Fonksiyonlar
TENCEL® ise son derece doğal ve fonksiyonel bir elyaf olarak bilinmektedir. Nem emici özelliği, hassas cilde özel kalitesi ile eşleşerek bu elyafı özellikle aktif spor giyim ürünlerinde, hassas ciltler için tasarlanan ve üretilen giysilerde ve ev tekstilinde (özellikle yatak örtüleri, çarşaf) son derece kullanışlı kılmaktadır.

Patentli Ürün
Bu eşsiz özelliklere sahip iki elyafın kombinasyonu oldukça çok şey vaat etmektedir. ProModal® aynı üründe yumuşaklık ve performans sunmakta, Lenzing Modal® ve TENCEL® li özel karışım ise ProModal® ın kusursuz olmasını sağlamaktadır. Bu karışımı sağlayan özel bir makine, elde edilen elyafın istenen kalitede olmasını sağlamaktadır. Lenzing, bu kombinasyonun tek üreticisi durumundadır. ProModal® patenti alınmış bir üründür.

Uygulama Alanları
ProModal® örme giysilerde yüzde 100 oranında kullanılabildiği gibi pamukla karışımlı olarak da kullanılabiliyor.
Amacımız Lenzing Modal® ın tüm uygulamalarını keşfetmek ve ProModal® la tekstil trendlerini tanıştırmaktır.
PENGUENTÜRK. A.Ş.