Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

KARSU TEKSTİL
 
1970'li yılların başında iplik üretim faaliyetine başlayan Karsu bugün, geçmişten gelen tecrübesini araştırmacı ve yenilikçi yapısıyla birleştirerek, üstün ve çeşitli teknolojisiyle bugünün ve geleceğin üretimini yapmaktadır. “1997 yılından beri hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (IMKB) işlem gören Karsu, Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır.”
 
Karsu Tekstil, Kayseri'de kurulu bulunan fabrikasında, konusunda uzmanlaşan kadrosuyla tek kat ve katlı iplik üretimi yapmakta, özellikle rejenere selülozik iplik boyamada uzman boyahanesinde müşterilerinin boyalı iplik siparişlerini karşılamaktadır. Ayrıca bazı müşterilerinin özel kumaş ihtiyaçlarına cevap vermektedir.
 
Teknolojiyi yakından takip eden ve alanında öncü olmayı ilke edinen Karsu Tekstil, 6 farklı iplik üretim teknolojisinde üretim yapmaktadır. Ring iplikçiliği ile başladığı üretimine daha sonra open-end ve compact iplik üretim sistemlerini eklemiştir. 2003 yılında Airjet iplik üretimine başlayan Karsu, bu alanda Türkiye’nin en büyük makine parkına sahiptir. Müşterinin ihtiyaçlarına maksimum derecede cevap verme düşüncesiyle son olarak siro ve core spun iplikleri de ürün gamına eklemiştir.

Karsu, kalitenin ve çeşitliliğin adresi olmanın verdiği sorumlulukla, teknik ve klasik ipliklerde zengin bir ürün yelpazesine sahiptir.
Modal®,  Promodal®, Coolmax®, Thermolite®, Thermocool® liflerinden iplik üretiminde Dünyadaki sayılı üreticilerden birisidir. Üretimde kullandığı diğer liflerden bazıları ise; Tencel®, viskon, Aircell®, organik pamuk, supima® pamuğu, yün, keten, kaşmir, ipek olarak sayılabilir. İplikte bir “karışım uzmanı” olarak Modal®, Modal®/Penye, Micromodal®, Tencel®, pamuk/pes, viskon/pes karışımlarında melanj ve ekru iplik üretimi yapmaktadır. Teknik tekstiller alanında ise Kermel, Twaron, Lenzing FR®, Modakrilik, Karbon gibi liflerden iplik üretmektedir.
 
Karsu, marka bir firma olmanın getirdiği anlayışla “yeniliği üretme, ilk ve kaliteli sunma” hedefiyle Araştırma Geliştirme ve Ürün Geliştirme faaliyetlerine büyük önem vermektedir.
PENGUENTÜRK. A.Ş.